gümüş alanlarikinci el kitap alanlarbebekbiberonimplantantika alanlarantalya haberizmir escortelektronik sigara
Avatar Of Toni

About Toni

Овој автор сеуште не внел податоци.
So far Toni has created 78 blog entries.

Бесплатно преземање на LibreCAD

By |јули 19th, 2022|News|

Преземањето на LibreCAD е БЕСПЛАТНО. LibreCAD може да биде корисен за едноставни задачи, затоа кликнете на LibreCAD Download подолу. LibreCAD е слободен CAD софтвер со отворен код. Што е LibreCAD? LibreCAD е 2D CAD апликација полна со функции што може да работи на Mac OS, Windows и Linux. Достапна е на повеќе од 30 [...]

Коментарите се исклучени на Бесплатно преземање на LibreCAD

Дали FreeCAD е алтернатива на AutoCAD?

By |мај 27th, 2022|Uncategorized @mk|

Дали FreeCAD е алтернатива на AutoCAD? FreeCAD е бесплатен софтвер, параметарска алатка за 3D моделирање со отворен код, направена првенствено за дизајнирање објекти во 3D. FreeCAD навистина не е типичен CAD софтвер за изработка и не е наменет да биде алтернатива на AutoCAD. FreeCAD не поддржува DWG/DXF-датотеки кои се природни датотеки за целиот CAD [...]

Коментарите се исклучени на Дали FreeCAD е алтернатива на AutoCAD?

Од CAD до BIM софтвер (IFC)

By |февруари 21st, 2022|News|

Ако сте корисник на CAD, сè уште можете да соработувате со корисниците на BIM. Можно е да се префрлат модели од CAD во BIM софтвер преку DWG или IFC датотеки. Многу е корисно кога можете да испратите датотека IFC (3D модел) од вашиот CAD софтвер на корисник кој користи софтвер BIM. Од CAD во [...]

Коментарите се исклучени на Од CAD до BIM софтвер (IFC)

Ново издание на Spatial Manager 7 за GstarCAD

By |јули 13th, 2021|Uncategorized @mk|

Излезена е новата верзија 7 на ‘Spatial Manager’ и доаѓа полна со нови функции и подобрувања, кои ќе ви овозможат да бидете многу попродуктивни во развојот на кој било проект, анализа или работа поврзана со територијални и географски информации. Ве покануваме да го погледнете овој запис на блогот и поврзаното видео со цел на [...]

Коментарите се исклучени на Ново издание на Spatial Manager 7 за GstarCAD
Go to Top
Bolu escortistanbul escortRize Escortporno izleizmir escorteryaman escortankara escortbodrum escortGaziantep escortonwin girişHacklink satın alTavşanlı escortGiresun escortankara escortkayseri escortçankaya escortkızılay escortkeçiören escorteryaman escortbodrum escortbodrum escortçeşme escort